تبلیغات
تبلیغات

فروش سی دی اموزش خیاطی

۲

, سی دی و دی وی دی خیاطی
, فروش سی دی اموزش خیاطی
, خیاطی مدل پالتو بچه گانه
, مدل ژیله بچه گانه خیاطی
, آموزش چند مدل یقه
, الگوی خیاطی دامن بچه گانه

  در واقع اول کاربن رو روی زمین بذارید، بعد پارچه از طرفی که الگو روش نیست و روی همه هم الگو قرار داره که به پارچه سنجاق و فیکس شده.

دور تا دور الگو رو با رولت بکشید.با این کار تصویر خطوط دور الگو در طرف دیگر پارچه میفته.

بعد الگو رو از روی پارچه بردارید، کاربن همچنان روی سطح صاف قرار داره،اما پارچه رو برگردونید و اون طرفی رو که قبلا به الگو وصل بوده و جای کاربن روش نیست رو، روی کاربن بذارید.حالا دور خطوطی رو که با کاربن مشخص شده، رولت کنید تا تصویر خطوط در طرف دیگه پارچه هم ایجاد بشه.

 

یکی از موارد استفاده از کاربن همونطور که گفتم عجله و کمبود وقته،اما دلیل مهمترش اینه که بعضی از پارچه ها طوری هستند که اگه کوک شل بزنید جای سوزن روی پارچه باقی می مونه. در این موارد استفاده از کوک شل اشتباهه.فقط باید دقت کنید موقع استفاده از کاربن کثیف کاری نکنید.

۳-     استفاده از چرت زدن : در این روش هم بعد از برش و قبل برداشتن الگو از روی پارچه، باید مکان خطوط دور الگو رو روی پارچه مشخص کنیم.به این صورت که در کنار پارچه ،فاصله جادرزها رو کنار اومده و چرت می زنیم.چرت زدن ،یعنی با قیچی یه برش کوچیک بزنیم.

 در این روش باید یه مقدار از حالت مبتدی خارج شده باشید، حداقل در اون حدی که بتونید خطوط رو صاف بدوزید. چون تو این روش فقط ابتدا و انتهای خطوط مشخص میشه و بین اونها رو خودتون باید منظم و صاف بدوزید. من خودم همیشه از این روش اسفاده میکنم.تو این روش باید کنار خطوط موازنه رو هم چرت بزنید.

 

 

بعضی از نقاط روی الگو که امکان چرت زدن اونها روی پارچه وجود نداره، مثل جیبها، یا خطوط مرکزی پشت یا جلو، ابتدا و انتهای ساسون بالاتنه و … در این صورت ابتدا وقتی الگو روی پارچه هست،با سوزن ته گرد جای اونها رو مشخص کرده و بعد مثل شکل زیر از صابون خیاطی برای مشخص کردن اونها استفاده می کنیم.یعنی با صابون، جای اونها و خطوط دورشون رو معلوم می کنیم.

         اگه خوب تو تصاویر بالا دقت کنید می بینید جاهایی که با سوزن ته گرد مشخص میشن، باید از دو تا سوزن استفاده کنید و سوزنها رو دقیقا مماس با خطوط متقاطع قرار بدید.روی شکل اول از قسمت انتقال با استفاده از چرت، کاملا مشخصه که جاهایی که سوزن زده شده، دو تا سوزن دقیقا مماس با الگو هستند.

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر