تبلیغات
تبلیغات

آموزش دوخت مانتو بارداری

۶

آموزش دوخت مانتو بارداری,
اموزش گام به گام دوخت مانتو ,
هزینه دوخت مانتو شلوار,
بهترین پارچه برای دوخت مانتو تابستان ,
طریقه دوخت مانتو ,
آموزش دوخت مانتو یقه آرشال +الگو

تغییرات الگوی پشت : طوق گردن را تا سرشانه 0.5سانت گشاد کرده نقطه 1 می¬ شود. نقطه 1 را طبق نقشه به نقطه 2 در خط وسط پشت وصل می¬کنیم . از نقطه s در زیر بغل برای گشاد کردن حلقه 5-2 سانت پایین آمده نقطه 3 می¬ شود. از نقطه 3 ، 2.5سانت خارج شده نقطه 4 می¬شود . نقطه 4 را طبق نقشه به حلقه آستین وصل می¬ کنیم.

تغییرات الگوی پشت :
طوق گردن را تا سرشانه 0.5سانت گشاد کرده نقطه 1 می¬ شود. نقطه 1 را طبق نقشه به نقطه 2 در خط وسط پشت وصل می¬کنیم . از نقطه s در زیر بغل برای گشاد کردن حلقه 5-2 سانت پایین آمده نقطه 3 می¬ شود. از نقطه 3 ، 2.5سانت خارج شده نقطه 4 می¬شود . نقطه 4 را طبق نقشه به حلقه آستین وصل می¬ کنیم.
از نقطه 5 در خط باسن 2سانت خارج شده نقطه 6 می¬شود . نقطه 4 را با خط صاف به 6 وصل کرده و تا پایین لباس امتداد می-دهیم . در صورتیکه بخواهیم خط پهلو صاف نباشد از نقطه 4 خطی موازی خط پهلو قبلی رسم می¬کنیم . با این کار هم لباس گشاد شده و هم فرم کمر تنگ را دارد .

تغییرات الگوی جلو :
از نقطه s ، 5-2 سانت پایین آمده نقطه 8 می¬ شود. (دقیقاً اندازه پشت) از نقطه 8 ، 2.5 سانت خارج شده نقطه 9 می¬شود . از نقطه 10 در خط باسن 2سانت خارج شده نقطه 11 می¬شود . نقطه 9 را به نقطه 11 با خط صاف وصل می¬کنیم و این خط را تا پایین لباس امتداد می¬دهیم . نقطه 9 را طبق نقشه به حلقه آستین وصل می¬کنیم . طوق گردن را دور تا دور 0.5سانت گشادکرده نقاط 13-12 بدست می¬ آید.

 طراحی یقه آرشال :
از نقطه 13 به اندازه دلخواه یقه (در اینجا 10 سانت) پایین آمده نقطه 17 می¬شود . از نقطه 12 در امتداد سرشانه 2سانت خارج شده نقطه 18 می¬شود . نقطه 17 را به نقطه 18 با خط چین وصل کرده و به طرف بالا و پایین امتداد می¬دهیم . از خط کمر نقطه 19 ، 2 سانت خارج شده نقطه 20 می¬شود . نقطه 20 را به طرف بالا و پایین امتداد می¬دهیم تا جائیکه خط¬چین را در نقطه 21 قطع کند (محل اولین جادکمه) .
از نقطه 18 به اندازه طوق گردن گشاد شده پشت الگو ( هلال2-1 را با سانتی متر ایستاده اندازه می¬زنیم) بالا رفته نقطه 22 می-شود . نقطه 22 را به مرکزیت 21 به طرف راست پرگاری می¬کنیم ، سپس روی این خط 7سانت جدا کرده نقطه 23 می¬شود . نقطه 23 را طبق نقشه به طوق گردن جدید وصل می¬کنیم . حداکثر فاصله این خط تا طوق گردن جدید 1-0.5 سانت بیشتر نمی-شود . پس نقطه 23 را 7 سانت به طرف چپ گونیا کرده نقطه 24 می¬شود . نقطه 24 را ابتدا گونیا کرده سپس طبق نقشه به نقطه 21 وصل می¬کنیم ، یقه آرشال طراحی می¬شود .
در این یقه پهنای یقه فاصله بین خط چین تا هلال یقه می¬باشد .
فاصله بین نقاط 12،23،24،21 الگوی یقه می باشد که بدون اینکه از بالاتنه جدا شود برش می خورد .

در صورتیکه آرشال ، اسپرت ، امریکائی طراحی کنیم ، 10 سانت بیشتر از حد معمول پارچه لازم داریم . چون این یقه ها ، جدا برش نمی خورند بلکه بر روی بالاتنه جلو طراحی شده و با هم به صورت یک تکه برش می خورد .


دوخــت انـواع مانتـو :: روپوش یقه شالی

روپوش یقه شالی این روپوش به صورت یکسره و گشاد است. گودی کمر روی یقه شالی با بست گرفته شده است.

روپوش یقه شالی 
این روپوش به صورت یکسره و گشاد است. گودی کمر روی یقه شالی با بست گرفته شده است. 

برای برش این مانتو به اندازه 2قد مانتو پارچه الزم دارید  در عرض 160 سانتیمتر  . در اینجا قد مانتو 140 درنظر گرفته شده است. پارچه را از طول روی هم انداخته تا دوالی بسته ایجاد شود.

این دوالی بسته روی آستین است که درز ندارد. از وسط این دوالی بسته 8 سانتیمتر یعنی در مجموع 16 سانتیمتر علامت بگذارید و وسط آن را A بنامید. 16 سانتیمتر را با مل خیاطی تا پایین عالمت بگذارید. این 16 سانتیمتر را فقط روی یکالی پارچه خالی کنید. نقطه A وسط پشت گردن است. 

از پایین به اندازه 100 سانتیمتر B تا D را اندازه بزنید. ) از B تا 50C سانتیمتر ( از ابتدای دوالی بسته باال نقطه E که به اندازه گشادی مچ 22 F سانتیمتر پایین آمده و آن را به B و D فرم دهید. این خط را قیچی کنید.
قسمت بیرونی F تا B دورریز پارچه است. شال را به اندازه دو برابر قد مانتو+ 20 سانتیمتر در عرض 150 سانتیمتر پارچه تهیه کنید. پارچه را تا زده گوشه آن را A بنامید. نقطه Aرا در شال و پارچه اصلی روپوش روی هم گذاشته ، بدوزید و پایین شال را پاکدوزی کنید. طرف دیگر شال را به داخل برگردانده و پسدوزی کنید. فاصله 8تا10 سانتیمتر وطول 16 سانتی متر از پشت گردن شال را الیی بچسبانید.

اضافی شال را در پشت گردن به 10 سانتیمتری که الیه چسباندهاید بستهای مرتب بزنید. قسمت زیر سینه را نیز به فاصله 20 سانتیمتر بست بزنید.
برای ثابت شدن مانتو روی بدن پیش از پوشیدن نواری به پهنای 3 سانتیمتر و طول 150 سانتیمتر درآورده و از زیر شال در حدود کمر بدوزید. ) میتوانید بست ها را روی این کمری بزنید و جلوی لباس را ببندید ( هنگام استفاده دو کمری را از داخل دور کمر ببندید تا هنگام حرکت، لباس ثابت باشد. درز F تا B را نیز بدوزید. ) لبه آستین را به دلخواه پاک دوزی کنید ( لبه آن را میتوانید سجاف دهید و پایین روپوش را پاکدوزی کنید.) پایین ً شال را قبال پاکدوزی کرده اید ( روی بستها را تکه پارچهای به صورت مثلثی از اریب پارچه قیچی کنید و به فرم نیم لوزی جمعشو بزنید. روی جمعشوها را بستهای ریز بزنید تا ثابت شود. ) 


توجه کنید که با این جمع ً شما کاملا گودی کمر و برجستگی سینه را درآورید ( در انتها میتوانید از انواع سنگهای تزئینی یا گلهای تزئینی متناسب با جنس و رنگ لباس جهت تزئین روی بست های زیر سینه و کمر استفاده کنید.
    دوخــت انـواع مانتـو :: مانتو کژال

مانتو و دامن کژال را مخصوص خانمهایی طراحی کرده ایم که تمایل به استفاده از پوشاک سنتی دارند و همچنین به روز بودن و همسو شدن با جامعه را نیز نمی خواهند فراموش کنند

مانتو و دامن کژال را مخصوص خانمهایی طراحی کرده ایم که تمایل به استفاده از پوشاک سنتی دارند و همچنین به روز بودن و همسو شدن با جامعه را نیز نمی خواهند فراموش کنند این مدل بسیار مناسب جهت استفاده در مهمانی ها و مجالس می باشد که هم می تواند در مجالس حجاب شما را به خوبی رعایت کرده و هم شیک پوشی شما را در مهمانی به رخ همگان بکشد. همچنین می توانید در صورت تمایل این مانتو را به صورت تکی و به همراه شلوار هم رنگ و مناسب آن استفاده کنید. 


الگو ( سایز : 38 تا 46 ) 


روش دوخت ( سایز : 38 تا 46 )
  
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر